“Tee elab!”

Siit blogist võid lugeda ka lookonkursile “Tee elab!” esitatud teelugusid, mis on eristatud kategooria “Tee elab! jutukonkurss” nimega ning nähtavad siin aadressil: http://blog.chado.ee/category/tee-elab-jutukonkurss/

Lähemalt teelugude kogumisest…

Tee on üks imeline jook. Temast võib saada maitsvaid, ergutavaid, rahustavaid, värskendavaid, soojendavaid, jahutavaid või ka hinge ravivaid elamusi. Ta võib tuua inimesi kokku. Või olla abivahend sügavate meditatsioonide või keskendumist vajavate tööde juures. Ta aitab pakkuda hoolitsust ning tähelepanu, kas endale või ka teistele, ning võtta aega maha. Päris märkimisväärne ühe joogi kohta.

Siin Chados mängib meie eludes tee tähelepanuväärset rolli. Ja päevast päeva kohtume oma kaupluses inimestega, kellega vesteldes tuleb välja, et sageli on ka neil temaga üks eriline ja omalaadset rõõmu toov suhe. Me tahaksime, et rohkem inimesi avastaks enda jaoks teerõõmud. Ja seda loodame teha teie abiga, jagades kõiksugu personaalseid teelugusid!

MIS ASI ON TEELUGU

Teelugu on mistahes lugu sinu elust, kus on mänginud mingit rolli tee. Toome mõned näited…

See võib olla ülevaade sinu kogemustest teega läbi aja. Lugu sellest, miks või kuidas tee sinu jaoks oluliseks muutus. Lugu teereisist. See võib olla sinu esimene teetseremoonia. Lugu maailma parimast teest. Või kõige jubedamast teest, mida oled kunagi joonud. Või lihtsalt üks eriline ning meeldejääv tee joomine. Lugu sellest, millal avastasid enda jaoks mõne konkreetse tee. Või lapsepõlve mälestus teega. Või naljakas situatsioon, kus keegi millegipärast jõi parasjagu teed. Ja nii edasi…

NII PÕNEV! KUIDAS OSALEDA?

Loo pikkus on sinu enda valida, loomingulised piirangud minimaalsed. Peaasi, et tee oleks sinu looga kuidagi seotud ning sa arvad, et see on lugu, mida oleks ka teistel inimestel huvitav või tore lugeda. Meie lootus on, et läbi nende lugude jõuab tee juurde rohkem inimesi, kelle elusid see lihtne, kuid lõputult mitmekülgne jook, võiks paremaks muuta, nii nagu ta on seda teinud meiega.

Selleks, et kirjutamisest veelgi rohkem rõõmu oleks, otsustasime teha teelugude kogumisest konkursi ning määrata ka auhinna – selleks on Tšehhi keraamikameistri Aleš Dančáki valmistatud käsitöökann.

Oma teeloo jagamiseks ning konkursil osalemiseks saada meile oma teelugu kas Chado Facebooki lehe sõnumitesse või aadressil eshop@chado.ee. Parimad lood avaldame autorite loal Chado sotsiaalmeediakanalites. Konkurss kestab 13. maini. Võitja ehk meie lemmikloo autori kuulutame välja hiljemalt 19. maiks.